Menu strony
x
^
Header photo
Trening terapeutyczny z Elisabeth Helene Sæther
16-20 kwietnia 2024 Instytut Gestalt, ul. Krótka 6, 32-080 Zabierzów

Zapraszamy Cię na trening terapeutyczny z Elisabeth Helene Sæther.

Elisabeth jest trenerką, której wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej i wrażliwość zapewni Ci współczujący wgląd w siebie. 

Przygotuj się na 5-dniowe grupowe spotkanie w nurcie Gestaltu relacyjnego. Pole fenomenologiczne każdej grupy jest inne, każda osoba wnosi do grupy coś swojego. Również każdy trener wpływa inaczej na grupę poprzez swój niepowtarzalny twórczy potencjał. Dlatego terapia w formie grupowej jest zawsze wyjątkowym doświadczeniem, wnoszącym do Twojej świadomości jakości niemożliwe do uzyskania w terapii indywidualnej.

Organizując grupy terapeutyczne w Instytucie Gestalt, wybieramy prowadzących, którzy przede wszystkim posiadają wieloletnie doświadczenie oraz pasję do pracy w grupie; poza tym, naszą misją jest propagowanie Gestaltu dialogicznego, relacyjnego, takiego, który stara się zostawić diagnozy poza gabinetem. Doświadczysz spotkania bez nazywania, definiowania i kategoryzowania. Zachęcamy Cię do przeżycia takiego doświadczenia.

 

Jakie korzyści daje trening?

Głównym celem treningu terapeutycznego w nurcie Gestalt jest poszerzenie świadomości własnego „bycia” w świecie, w relacjach ze sobą i z innymi. Nie mogę wpływać na coś, czego nie jestem świadomy/a. Wgląd w siebie pozwoli Ci:

  • mieć większy dostęp do swoich uczuć i wrażeń z ciała – nie uciekać od tego, co się pojawia; w ten sposób jesteś w stanie kontenerować różne emocje i być w autentycznym w tu i teraz w  kontakcie ze sobą i z klientem;
  • być współczująco otwartym i ciekawym, na to, jest –  pozbywać się osądów i założeń w relacjach;
  • zadbać o siebie i o swoje potrzeby – umieć je rozpoznawać i mobilizować się w kierunku ich realizacji;
  • odpowiedzieć na pytanie: „Kim jestem wobec tego, co mi się przydarza? Co w związku z tym chcę i decyduję?” – umieć być osadzonym w tu i teraz;
  • poznać swoje twórcze przystosowanie i spojrzeć na siebie z WDZIĘCZNOŚCIĄ za to, że ja i moje ciało poradziliśmy sobie w najlepszy dostępny sposób;
  • przestać się krytykować i zaufać własnemu twórczemu przystosowaniu, które jest najlepszą możliwa odpowiedzią na tu i teraz;
  • spojrzeć na siebie z perspektywy ZASOBÓW, a nie tylko ograniczeń.

Zyskasz lepszy kontakt ze sobą i  większą świadomość własnego „ja” po to, aby lepiej dbać o siebie i jednocześnie być uważnym na potrzeby i granice drugiego. Paradoksalnie, celem treningu jako początku zmiany jest podejście do siebie ze współczującą ciekawością – odkrycie o sobie czegoś nowego i zaakceptowanie tego, zamiast korygowania i naprawiania. Grupa zapewnia akceptujący i bezpieczny kontekst, który pozwala na dostęp do siebie.

 

Do kogo skierowany jest trening?

Trening przeznaczony jest dla:

  • psychoterapeutów oraz psychoterapeutów w trakcie szkolenia, którzy chcą wzmocnić swoje kompetencje i poszerzyć świadomość siebie w kontakcie z klientem i światem.
  • osób zaangażowanych we własny rozwój osobisty, które miały wcześniej kontakt z podejściem Gestalt oraz terapią w innych podejściach.

 

Kiedy i gdzie? 

Trening obejmuje 50 godzin: 16-20 kwietnia 2024

godz. 9:00 – 19:00; przerwa – 13:00-15:00.

Trening jest tłumaczony. Umożliwiamy nocleg w Instytucie (warunki materacowe – 80zł).

Trening wlicza się  wymogów terapii grupowej (EAGT). Po treningu otrzymasz zaświadczenie uczestnictwa.

Cena: 2390zł.

UWAGA: Aby uniknąć mieszania ról, w  treningu nie mogą wziąć udziału Studenci Szkoły 32, 33A, 33B, 34A, 34B IG – te szkoły mają z Elisabeth zajęcia.

Dlaczego właśnie Elisabeth? 

Poznaj Elisabeth bliżej:

„Jestem trenerką i superwizorką z wieloletnim doświadczeniem. Wcześniej studiowałam psychosyntezę (psychologię transpersonalną)  w Norweskim Instytucie Psychosyntezy, po czym przeniosłam się na czteroletnie szkolenie w  terapii Gestalt w Norweskim Instytucie Gestalt. Odbyłam dalsze szkolenia i szkołę superwizorów Gestalt. Jestem akredytowanym  superwizorem MNGF oraz superwizorem  Gestalt.  Zrealizowałam także pięcioletnie szkolenie coachingowe w Juno Kommunikasjon (Toril Røkenes) oraz szkolenie superwizorskie w pracy ze snem w  Høvik Kurssenter (Nini Marie Torp).

Współpracuję z Norweskim Instytutem Gestalt jako superwizor.

W ostatnich latach naukowo koncentruję się na rozwijaniu metodologii bardziej efektywnej i delikatnej pracy z wczesną traumą.  Metodologia oparta na Gestalt może znacznie zwiększyć wsparcie potrzebne klientowi i terapeucie, aby klient mógł uwolnić się od traumy. Publikacja na ten temat jest w przygotowaniu.

Byłam Przewodniczącą Norweskiego Stowarzyszenia Terapeutów Gestalt od kwietnia 2012 do marca 2014. Przez osiem lat byłam w komitecie redakcyjnym magazynu GESTALT, a od 2017 do 2020 pełniłam funkcję Przewodniczącej Norweskiego Stowarzyszenia Psychoterapii.

Poza pracą, wcześniej przez wiele lat byłam jedyną kobietą – członkinią kadry narodowej w skokach spadochronowych. Reprezentacja Norwegii zaznaczyła swoją wyraźną obecność na arenie międzynarodowej i jako zespół przetarliśmy wiele innowacyjnych ścieżek:)”

 

Co mówią uczestnicy? 

„Bardzo dużo pozytywnej energii i dużo ciepła. Niesamowite doświadczenie pracy i bycia z Elisabeth.”

„To najwspanialszy trening i spotkanie, w jakim uczestniczyłam.” 

„Elisabeth jest świetną prowadzącą/terapeutką. Ja naprawdę poznałam kolejną cząstkę siebie, choć czasem jest mi z tym ciężko. Ale osobowość i osoba Elisabeth daje mi nadzieję na to, że mogę dotrzeć tam, dokąd zmierzam – czyli DO SIEBIE:).”

„Niesamowita klasa, poziom światowy – Elisabeth działa z ogromną miłością, uważnością, a zarazem pewnością. Miałam pełne zaufanie do całego procesu. Proszę ją częściej zapraszać, również na warsztaty, webinary teoretyczne.”

„LOVE. Dziękuję Instytutowi i każdemu z Was za tę możliwość. Przełom.”

 

Jak aplikować? 

Cena: 2390 zł (obejmuje 5 dni treningu plus tłumaczenie). Potwierdzenie zapisu wymaga wpłacenia zaliczki w wysokości 1300zł.

Zapisz się teraz!

 

Koszt
2390
pln
Grupa: max 16 osób


Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa