Zapraszamy Was na trening terapeutyczny – grupę terapeutyczną – kilkudniowe grupowe spotkanie w nurcie Gestaltu relacyjnego, które poprowadzi doświadczona norweska trenerka Elisabeth Helene Sæther.
„Grupa to wsparcie, zrozumienie, wymiana doświadczeń oraz poczucie, że nie jestem sam, nie jestem inny. Doświadczenie terapii grupowej jest zawsze inne, ponieważ każda grupa tworzy własne pole fenomenologiczne, a każda osoba wnosi do grupy coś swojego. Także trener ma swój indywidualny styl pracy, na który wpływa jego doświadczenie życiowe, historia i kultura kraju, z którego pochodzi i to, czego się nauczył, zasymilowane na jego własny twórczy i niepowtarzalny sposób”.
Organizując grupy terapeutyczne w Instytucie Gestalt, wybieramy prowadzących, którzy przede wszystkim posiadają wieloletnie doświadczenie oraz pasję do pracy w grupie; poza tym, naszą misją jest propagowanie Gestaltu dialogicznego, relacyjnego, takiego, który stara się zostawić diagnozy poza gabinetem. Doświadczysz spotkania bez nazywania, definiowania i kategoryzowania. Zachęcamy Cię do przeżycia takiego doświadczenia.
JAKIE KORZYŚCI DAJE TRENING?
W skrócie – zyskasz lepszy kontakt ze sobą i większą świadomość własnego „ja” po to, aby lepiej dbać o siebie i jednocześnie być uważnym na potrzeby i granice drugiego.
DO KOGO SKIEROWANY JEST TRENING?
Trening przeznaczony jest dla:
KIEDY I GDZIE?
Trening obejmuje 50 godzin: 13-17 marca 2023
13.03.2023 – godz. 15:00-19:30
14.03. – 17.03.2023 – godz. 8:30 – 13:00 – przerwa – 15:00-19:30.
Trening jest tłumaczony. Umożliwiamy nocleg w Instytucie (warunki materacowe – 80zł).
Trening wlicza się wymogów terapii grupowej (EAGT). Po treningu otrzymasz zaświadczenie uczestnictwa w j. pl i ang.
Cena: 2290zł.
KTO PROWADZI TRENING?
Prowadzącą grupę jest Elisabeth Helene Sæther:
Jestem trenerką i superwizorką z wieloletnim doświadczeniem. Wcześniej studiowałam psychosyntezę (psychologię transpersonalną) w Norweskim Instytucie Psychosyntezy, po czym przeniosłam się na czteroletnie szkolenie w terapii Gestalt w Norweskim Instytucie Gestalt. Odbyłam dalsze szkolenia i szkołę superwizorów Gestalt. Jestem akredytowanym superwizorem MNGF oraz superwizorem Gestalt. Zrealizowałam także pięcioletnie szkolenie coachingowe w Juno Kommunikasjon (Toril Røkenes) oraz szkolenie superwizorskie w pracy ze snem w Høvik Kurssenter (Nini Marie Torp).
Współpracuję z Norweskim Instytutem Gestalt jako superwizor. W ostatnich latach naukowo koncentruję się na rozwijaniu metodologii bardziej efektywnej i delikatnej pracy z wczesną traumą. Metodologia oparta na Gestalt może znacznie zwiększyć wsparcie potrzebne klientowi i terapeucie, aby klient mógł uwolnić się od traumy. Publikacja na ten temat jest w przygotowaniu.
Byłam Przewodniczącą Norweskiego Stowarzyszenia Terapeutów Gestalt od kwietnia 2012 do marca 2014. Przez osiem lat byłam w komitecie redakcyjnym magazynu GESTALT, a od 2017 do 2020 pełniłam funkcję Przewodniczącej Norweskiego Stowarzyszenia Psychoterapii.
Poza pracą, wcześniej przez wiele lat byłam jedyną kobietą – członkinią kadry narodowej w skokach spadochronowych. Reprezentacja Norwegii zaznaczyła swoją wyraźną obecność na arenie międzynarodowej i jako zespół przetarliśmy wiele innowacyjnych ścieżek:)
JAK APLIKOWAĆ?
Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.
Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.
Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.
Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.
Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.