Menu strony
x
^
Header photo
Energia mężczyzn – warsztat rozwojowy dla mężczyzn z Martenem Bosem
21-23.10.2022 Zabierzów, ul. Krótka 6

WARSZTAT „ENERGIA MĘŻCZYZN” – DLA KOGO?

Na ten specjalny warsztat zapraszamy mężczyzn, którzy chcą lepiej czuć się we własnej skórze – zrozumieć i poznać siebie, pogłębić relacje z otoczeniem i autentycznie przeżywać swoje życie.  Będziemy zajmować się sobą poprzez pryzmat męskości jako ważnego składnika nas samych i poczucia własnej wartości. Będzie o męskości, jej zrozumieniu, akceptowaniu męskości we własnym autentycznym wydaniu, wyzwaniach i możliwościach płynących z męskości. Będzie wspierająco i akceptująco w męskim kręgu.

Na warsztat zapraszamy także studentów psychoterapii i terapeutów, którzy chcą pogłębić świadomość roli męskości i kobiecości w pracy z klientami, lepiej wspierać i dawać przestrzeń dla autentycznej wyjątkowej męskości i kobiecości.

Warsztat zalicza się do godzin treningu grupowego w ramach wymogów certyfikacyjnych EAGT.

CO BĘDZIEMY ROBIĆ PODCZAS WARSZTATU?

Skupimy się na świadomości umysłu, ciała i pola oraz dzieleniu się historiami i wrażeniami związanymi z doświadczaniem siebie jako mężczyzny. Dzielenie się historiami jest bardzo ważne, aby być coraz bardziej świadomym introjektów i projekcji, jakie otrzymujemy, będąc mężczyzną. Będziemy pracować z ćwiczeniami i eksperymentami. Wykorzystamy pojęcia z teorii Gestalt: pole, świadomość, style kontaktu, aby uzyskać wgląd w to, jak stawać się coraz bardziej człowiekiem, którym jesteśmy.  Odkryjemy, co  może być pomocne, zdrowe i wspierające w radzeniu sobie z naszą męskością i kobiecością. Możesz liczyć na intymność, różnorodność doświadczeń, zrozumienie i wartościowy czas podarowany sobie i innym.

JAKIE EFEKTY OSIĄGNIESZ?

 • Lepiej zrozumiesz swoją męskość, zaakceptujesz jej wyjątkowość i docenisz siebie jako człowieka;
 • Nauczysz się rozwijać swój męski potencjał i wykorzystywać jego możliwości;
 • Sprawdzisz swoje przekonania dot. bycia mężczyzną i będziesz miał szansę zmienić te, które Cię ograniczają;
 • Nauczysz się stawić czoła wyzwaniom i trudnościom, a zarazem czerpać przyjemność z bycia mężczyzną.
 • Doświadczysz wsparcia i zrozumienia innych mężczyzn.

ORGANIZACJA WARSZTATU: 25h

 • I dzień 21.10.2022: 9.00 – 19.00
 • II dzień 22.10.2022: 9.00 – 19.00
 • III dzień 23.10.2022: 9.00 – 13.00
 • Przerwy obiadowe 13.00 -15.00

W cenę wliczony jest nocleg w Instytucie Gestalt – warunki materacowe – weź własny śpiwór.

Trening jest tłumaczony.

Zapisz się przez formularz poniżej.

 

O TRENERZE

Warsztat prowadzi Marten Bos – wieloletni trener i terapeuta Gestalt s Holandii, który specjalisuje się w pracy z różnorodnością i zagadnieniami płci.

„Płeć zawsze przyciągała moją uwagę: jak być chłopcem, mężczyzną. Nie zawsze czułem się komfortowo będąc chłopcem/mężczyzną. Wiele się nauczyłem od ruchu kobiecego w latach 80-tych. Działania feministyczne i teoria o różnorodności płci nauczyły mnie dostrzegać  zdrową męskość oraz doceniać moją męską i kobiecą część. Mój rozwój dał mi nowe spojrzenie na bycie mężczyzną.  Robiąc to, czułem się coraz bardziej komfortowo, będąc człowiekiem, którym jestem. Pracuję jako trener z grupami męskimi oraz jako terapeuta/coach z klientami indywidualnymi na temat męskości i kobiecości, płci, seksualności, agresji itp. Wiele razy praca nad płcią dotyczy zagadnień seksualności i orientacji seksualnej, kultury i religii, filozofii życia i presji społecznej”.

 

CO SĄDZĄ UCZESTNICY?

 • „Niesamowite doświadczenie. Decydując się na warsztat, zupełnie nie wiedziałem, czego się spodziewać.  Co w naszym życiu mogą zmienić niespełna 3 dni pracy w gronie obcych sobie facetów? Okazało się, że bardzo dużo. Piękne doświadczenie męskiej bliskości, zaufania i życiowej mądrości. Nigdy tak dobrze, tak pewnie i tak dojrzale nie czułem się w grupie mężczyzn. Warsztaty pozwoliły mi zobaczyć i poczuć męskość w najrozmaitszych jej odsłonach”.
 • „Warsztat dla mężczyzn w którym miałem okazje uczestniczyć był przełomem w moim życiu. Ukazał mi obszar mojej męskości nad którymi chciałbym popracować i pozwolić w pełni otworzyć się na procesy mnie otaczające. Po warsztacie uwierzyłem w swoją spontaniczność i intuicję, od teraz pozwolę jej działać”.
 • „Dodatkowo oprócz przepracowywania problemów po raz pierwszy w życiu miałem przyjemność przebywać w towarzystwie mężczyzn na zasadach współpracy, a nie rywalizacji”.
 • „Warsztat dla mężczyzn był „milowym krokiem” w moim rozwoju osobistym. Bezpieczny, przyjazny i twórczy klimat spotkania pozwolił mi na swobodne doświadczanie siebie i swojej męskości w relacji tylko i wyłącznie z innymi mężczyznami. Było to niecodzienne, pełne męskiej siły i energii spotkanie. Świadomość i poczucie tak wyjątkowego zrozumienia dała mi wiele radości z bycia mężczyzną. Więź, która wtedy połączyła tylko nas mężczyzn, sprawiła, że warsztat opuszczałem z nowym przekonaniem. Przekonaniem, że inny mężczyzna może być dla mnie wsparciem a nie tylko rywalem”.
 • „Wróciłem z tego warsztatu bardzo poruszony. Było to dla mnie wielkie przeżycie, jedno z najistotniejszych zdarzeń rozwojowych w życiu. Gdybym chciał powiedzieć najważniejsze, co tam się wydarzyło, to byłyby:
  – to w jaki sposób faceci się poznają, jak buduje się wzajemne zaufanie do stopnia, w którym bez obaw można pokazywać swoje uczucia i wzruszenia.
  – to, że obcy przypadkowi z pozoru „twardzi” mężczyźni mają ogromne pokłady empatii i że są w stanie przyjmować siebie nawzajem z wszystkimi swoimi słabościami, które w o dziwo w obliczu męskiej grupy zamieniają się w jakąś niewiarygodną siłę – prawdziwą męską siłę.
  – to, że płacz to także kawałek męskiego etosu.
  Było to bardzo ważne i potrzebne zdarzenie – deklaruję chęć udziału w kolejnych warsztatach, a dzieląc się z moimi przyjaciółmi impresjami, widzę w ich oku iskierkę zazdrości – wielu z nich również chciałoby wziąć udział w tego typu warsztacie.
  Kończąc bardzo bym chciał Państwu podziękować za organizację”.
 • „Ogrom pracy w dobrym tonie bez przekraczania granic”.
 • „RE-WE- LA-CJA. Pomimo, że przyjechałem bez oczekiwań, otrzymałem wszystko czego potrzebowałem na tym etapie swojego życia. Niesamowite spotkanie”.
 • „Warsztaty otworzyły mi drzwi do siebie i chcę z tych drzwi skorzystać”.

 

Jeśli masz pytania odnośnie Energia mężczyzn – warsztat rozwojowy dla mężczyzn z Martenem Bosem, napisz do nas kontakt@instytutgestalt.pl

Koszt
1470
pln
W cenę wliczony jest nocleg. Limit miejsc w grupie: 16


Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa

Uwaga! Zmiana adresu Instytutu Gestalt

Nowy adres: 32-080 Zabierzów, ul. Krótka 6