Menu strony
x
^
Header photo
Energia mężczyzn
22 - 24 marca 2019 roku w siedzibie Instytutu Gestalt w Krakowie, ul. Gwarna 2b

DO KOGO SKIEROWANY JEST WARSZTAT?

Spotkania przeznaczone są dla mężczyzn zainteresowanych rozwojem osobistym, lepszym zrozumieniem własnej męskości, wyzwań i trudności, które przed nimi stawia, a zarazem możliwości, które daje oraz chcących wymienić się doświadczeniami, wrażeniami i przekonaniami z innymi mężczyznami.

GŁÓWNE ATUTY PROGRAMU

Rozmowa, dialog, wymiana

Warsztaty mają charakter swobodnych spotkań w gronie mężczyzn, podczas których uczestnicy pod kreatywną opieką prowadzących, dzielą się swoimi uczuciami i wrażeniami związanymi z doświadczaniem siebie jako mężczyzn.

Intymność i różnorodność doświadczeń

Warsztaty to okazja do bycia tylko z mężczyznami – w zróżnicowanym wieku, z odmiennymi doświadczeniami, o rożnych zawodach etc. Intymna atmosfera spotkań sprzyja wzajemnemu zrozumieniu, nawiązywaniu bliskich relacji, braniu i udzielaniu wsparcia.

JAKIE EFEKTY OSIĄGNIESZ?

 • Lepiej zrozumiesz swoją męskość, zaakceptujesz ją i nauczysz się dostrzegać szereg możliwości, które Ci oferuje.
 • Nauczysz się rozwijać swój męski potencjał.
 • Poznasz siebie i współtowarzyszy w wielu różnych odsłonach i obszarach męskości.
 • Sprawdzisz swoje przekonania dot. bycia mężczyzną i będziesz miał szansę zmienić te, które Cię ograniczają.
 • Nauczysz się stawić czoła wyzwaniom i trudnościom, a zarazem czerpać przyjemność z bycia mężczyzną.
 • Doświadczysz wsparcia i zrozumienia innych mężczyzn.
 • Będziesz miał okazję do nawiązania relacji, które będą trwały także po zakończeniu warsztatu.

ORGANIZACJA KURSU: 25h

 • I dzień 22.03.2019: 9.00 – 19.00
 • II dzień 23.03.2018: 9.00 – 19.00
 • III dzień 24.03.2018: 9.00 – 13.00
 • Przerwy obiadowe 13.00 -15.00

OPINIE UCZESTNIKÓW:

 • Niesamowite doświadczenie. Decydując się na warsztat, zupełnie nie wiedziałem, czego się spodziewać. Opinie uczestników poprzednich edycji, które znalazłem na stronie internetowej ITG, były tyleż entuzjastyczne, co enigmatyczne, więc podchodziłem do nich z pewną rezerwą. Co w naszym życiu mogą zmienić niespełna 3 dni pracy w gronie obcych sobie facetów? Okazało się, że bardzo dużo. Piękne doświadczenie męskiej bliskości, zaufania i życiowej mądrości, którą emanowały zajęcia prowadzone przez Matteo, były, jak Dolny Śląsk – nie do opisania 😉 Nigdy tak dobrze, tak pewnie i tak dojrzale nie czułem się w grupie mężczyzn. Warsztaty pozwoliły mi zobaczyć i poczuć męskość w najrozmaitszych jej odsłonach. Mateo był bardziej „podpowiadaczem” niż prowadzącym. Zajęciami rządziła spontaniczność, to my nadawaliśmy im kierunek i decydowaliśmy o formie i rodzaju pracy. Matteo w odpowiednich momentach, z wielkim wyczuciem i intuicją, podpowiadał nam
  tylko, w jakim kierunku możemy teraz pójść. Wielkie słowa uznania należą się też Stefanowi, który był rewelacyjnym tłumaczem Matteo. „Pośrednik” był początkowo dla mnie pewną trudnością, ale już pod koniec pierwszego dnia właściwie zupełnie tego pośrednictwa nie słyszałem. Wielka klasa i talent.
  Super sprawa. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tych warsztatach.
 • Warsztat dla mężczyzn w którym miałem okazje uczestniczyć był przełomem w moim życiu. Ukazał mi obszar mojej męskości nad którymi chciałbym popracować i pozwolić w pełni otworzyć się na procesy mnie otaczające. Po warsztacie uwierzyłem w swoją spontaniczność i intuicję, od teraz pozwolę jej działać. Wrażliwość i szczerość którą otrzymałem od grupy oraz od prowadzącego nie oceniono budująca i umożliwiająca uwierzyć w siebie. Polecam każdemu facetowi , który czuje w sobie potrzebę rozwoju osobistego, który choć na chwilę chce się zatrzymać w pędzącym świecie i przyjrzeć się swojej MĘSKOŚCI.
 • Uczestnictwo w tym warsztacie zostało mi polecone przez moją terapeutkę, w kontekście relacji z moim ojcem. Warsztat dał mi bardzo dużo, nigdy wcześniej nie czułem takiej siły i wiary w siebie jak po ćwiczeniu przeprowadzonym przez Petera. Osobowość Petera mnie zafascynowała, potrzebował zaledwie kilku chwil żeby dowiedzieć się w na czym polega problem danego uczestnika i kilkunastu minut aby go rozwiązać i spowodować przemianę. Dodatkowo oprócz przepracowywania problemów po raz pierwszy w życiu miałem przyjemność przebywać w towarzystwie mężczyzn na zasadach współpracy, a nie rywalizacji.
 • Warsztat dla mężczyzn w którym uczestniczyłem był pierwszym warsztatem, w jakim kiedykolwiek uczestniczyłem. Było to wiec dla mnie całkowicie nowe doświadczenie. Wspomnienia mam pozytywne, w pewnym stopniu zmieniły one mój punkt widzenie i rozwiązały częściowo moje problemy. Organizacja bardzo dobra. Dobrze prowadzone warsztaty przez Petera i dobra praca tłumacza. Dziękuję za możliwość uczestniczenia w warsztatach.
 • Warsztat dla mężczyzn był „milowym krokiem” w moim rozwoju osobistym. Bezpieczny, przyjazny i twórczy klimat spotkania pozwolił mi na swobodne doświadczanie siebie i swojej męskości w relacji tylko i wyłącznie z innymi mężczyznami. Było to niecodzienne, pełne męskiej siły i energii spotkanie. Świadomość i poczucie tak wyjątkowego zrozumienia dała mi wiele radości z bycia mężczyzną. Więź, która wtedy połączyła tylko nas mężczyzn, sprawiła, że warsztat opuszczałem z nowym przekonaniem. Przekonaniem, że inny mężczyzna może być dla mnie wsparciem a nie tylko rywalem. Profesjonalizm i autentyczność Petera dodawały odwagi do eksperymentowania i spojrzenia na siebie inaczej. Z wyrozumiałością, życzliwością i troską. Udział w warsztacie sprawił, że łatwiej i przyjemniej być mi mężczyzną.
 • Wróciłem z tego warsztatu bardzo poruszony. Było to dla mnie wielkie przeżycie, jedno z najistotniejszych zdarzeń rozwojowych w życiu. Gdybym chciał powiedzieć najważniejsze, co tam się wydarzyło, to byłyby:
  – to w jaki sposób faceci się poznają, jak buduje się wzajemne zaufanie do stopnia, w którym bez obaw można pokazywać swoje uczucia i wzruszenia.
  – to, że obcy przypadkowi z pozoru „twardzi” mężczyźni mają ogromne pokłady empatii i że są w stanie przyjmować siebie nawzajem z wszystkimi swoimi słabościami, które w o dziwo w obliczu męskiej grupy zamieniają się w jakąś niewiarygodną siłę – prawdziwą męską siłę.
  – to, że płacz to także kawałek męskiego etosu.
  – i wreszcie to że można być takim facetem jak Peter
  Było to bardzo ważne i potrzebne zdarzenie – deklaruję chęć udziału w kolejnych warsztatach, a dzieląc się z moimi przyjaciółmi impresjami, widzę w ich oku iskierkę zazdrości – wielu z nich również chciałoby wziąć udział w tego typu warsztacie.
  Kończąc bardzo bym chciał Państwu podziękować za organizację i proszę o przekazanie podziękowań dla Petera. Proszę również o informacje o przyszłych wydarzeniach.
 • Zajebisty, Polecam!
 • Super
 • Bardzo ciekawe doświadczenie. Wartościowe. Sięgające pewnych granic obrazów moich możliwości w obszarze doświadczania moich emocji. Nie umiałem poradzić sobie z niektórymi doświadczeniami ale uświadomiły mi moje granice.
 • Bardzo dobry czas odkrywania, otrzymanie męskiego wsparcia. Bardzo ważny czas dla mnie.
 • Bardzo bogaty w doświadczenia, wydaje się trochę za krótki.
 • Ogrom pracy w dobrym tonie bez przekraczania granic.
 • Prawdziwa droga do wnętrza siebie. Spotkanie ze swoją męskością i swoim JA.
 • Doskonały prowadzący! Świetnie poprowadzony przez tłumacza!
 • Było fantastycznie!
 • Bardzo dobry warsztat
 • Podróż do wnętrza męskości.
 • RE-WE- LA-CJA. Pomimo, że przyjechałem bez oczekiwań, otrzymałem wszystko czego potrzebowałem na tym etapie swojego życia. Niesamowite spotkanie.
 • Warsztaty otworzyły mi drzwi do siebie i chcę z tych drzwi skorzystać.

 

Koszt
800
pln
Limit miejsc w grupie: 14


Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa

Informujemy, że  rozmowy kwalifikacyjne do Szkoły Psychoterapeutów odbędą się w dniach 17-19 maja 2019r.