Anna Libera – Fulek – Dyrektor Szkolenia Stażu Gestalt – tel: 602-300-930
„Udział w Stażu Gestalt jest najlepszym prezentem, jaki możemy podarować sobie samym. To najważniejsza podróż życia, w której dowiadujemy się, kim jesteśmy oraz z jakiego powodu i jak chcemy być.” Renata Procak
DO KOGO SKIEROWANY JEST STAŻ?
Program Stażu Gestalt odpowiada potrzebom osób zainteresowanych rozwojem osobistym, lepszą jakością życia oraz umiejętności bliskiego kontaktu z innymi. Jest również doskonałą propozycją dla tych, którzy chcą kontynuować naukę w Szkole Psychoterapeutów i zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodu psychoterapeuty w oparciu o teorię i metodologię Gestalt. Uczestnicy otrzymują świadectwo ukończenia Stażu Gestalt.
GŁÓWNE ATUTY PROGRAMU SZKOLENIOWEGO
Informujemy, że osoby zainteresowane udziałem w Szkole Psychoterapeutów/ Stażu Gestalt w naszym Instytucie mają możliwość uzyskania dofinansowania.
Osoby chcące uzyskać takie dofinansowanie prosimy o kontakt z biurem Instytutu.
Rozwój osobisty i pierwszy zaliczony rok w Szkole Psychoterapeutów
Osobom zainteresowanym rozwojem własnym, roczny Staż Gestalt daje pełen pakiet korzyści osobistych. Dla uczestników zdecydowanych podjąć naukę w Szkole Psychoterapeutów jest znakomitym wprowadzeniem do teorii i praktyki Gestalt, a także stanowi pierwszy zaliczony rok spośród 4 lat nauki. Dodatkowym plusem jest fakt, że decyzję o zakończeniu stażu lub kontynuacji kształcenia uczestnik może podjąć pod koniec roku stażowego.
Nauka poprzez doświadczenie
Uczestnicy stażu poznają podstawy psychoterapii Gestalt poprzez doświadczenie własne – w odniesieniu do siebie i swojego funkcjonowania, dzięki czemu poszerzają świadomość siebie w kontakcie z innymi. Przyszli psychoterapeuci poznają w sposób doświadczeniowy metodę, której chcą się uczyć.
Praca nad sobą w oparciu o preces grupowy
Staż jest formą pracy nad sobą i sposobem rozwoju osobistego w oparciu o zasoby grupy i proces grupowy. Dzięki intensywnym wymianom pomiędzy uczestnikami i wychodzeniu poza społecznie warunkowane role, uczestnicy grupy mają szansę doświadczać siebie w sposób bardziej autentyczny.
JAKIE EFEKTY OSIĄGNIESZ?
- Uświadomisz sobie własny styl funkcjonowania w grupie, sposób wchodzenia w kontakt i budowania relacji, mechanizmy unikania kontaktu.
- Poszerzysz świadomość siebie w kontakcie z innymi.
- Poznasz wpływ systemu rodzinnego na osobowość oraz nadawanie znaczeń ludziom i zjawiskom życiowym.
- Rozpoznasz swoje potrzeby w relacjach z drugim człowiekiem i zdiagnozujesz frustracje wynikające z niezaspokajania tych pragnień.
- Nauczysz się, jak efektywnie zaspokajać swoje potrzeby emocjonalne w kontaktach międzyludzkich.
- Rozwiniesz indywidualny potencjał i dowiesz się, jak uruchamiać zasoby kreatywności w relacji z drugim człowiekiem (także z klientem)
- Przygotujesz się do udziału w szkoleniu profesjonalnych umiejętności psychoterapeutycznych w Szkole Psychoterapeutów Gestalt
Roczny program edukacji psychologicznej w zakresie psychoterapii Gestalt – Staż 122
PROGRAM:
- Etap 1 – Spotkanie z Gestaltem – integracja grupy.
Celem tej sesji jest przygotowanie uczestników do efektywnego uczenia się w trakcie rocznego szkolenia z wykorzystaniem doświadczenia osobistego i asymilacji treści teoretycznych w oparciu o proces grupowy.
Prowadzący – Andrzej Cała, Agata Sitarska
- Etapy 2-5 – blok warsztatowy (4 warsztaty po 25 godzin) – Wprowadzenie do teorii terapii Gestalt – źródła, podstawowe zasady i pojęcia terapii Gestalt. Prowadzący – Andrzej Cała, Agata Sitarska
- Źródła filozoficzne
- Źródła psychologiczne
- Gestalt, a inne szkoły psychoterapii
- Świadomość
- Kontakt
- Relacja terapeutyczna
- Proces formowania figury/tła
- Paradoksalna teoria zmiany
- Etap 6 – warsztat (30 godzin) – Kreatywne przystosowanie
Rodzinny spadek psychologiczny, który otrzymuje każda osoba jest ściśle związany z historią życia kolejnych pokoleń. Uczestnicy warsztatu prowadzonego w ujęciu terapii Gestalt w nurcie filozofii egzystencjalno-humanistycznej będą mogli uświadomić sobie potencjał rodzinny uwidaczniających się w przekazach, przesłaniach i nadawanych znaczeniach ludziom i zjawiskom życiowym. Do uczestnictwa w warsztacie potrzebne będą fotografie rodzinne, na których zostały zarejestrowane wydarzenia i osoby. Potencjał grupy stworzy wsparcie w uświadomieniu wpływu systemu rodzinnego na osobowość.
Prowadzący – Renata Procak
- Etap 7 – warsztat (30 godzin) – Proces ciała
Warsztat ma na celu przybliżenie uczestnikom założeń teoretycznych związanych z pracą ciałem i ruchem, jak również stworzenie przestrzeni do doświadczania procesu ciała. Uczestnicy warsztatu będą mieć sposobność zapoznania się z koncepcją holistycznego podejścia do człowieka, jako jedności psycho-fizycznej: czującej, myślącej, cieleśnie obecnej, istniejącej w relacjach i w środowisku.
Podczas warsztatu skoncentrujemy się, m.in. na różnicowaniu wrażeń płynących z ciała – doświadczając napięcia i rozluźniania, ciążenia i lekkości, ciepła i zimna, przyjemności i bólu. Pogłębione uwrażliwienie na proces ciała może wesprzeć nas w rozpoznaniu obszarów chronicznych w nim napięć.
Przez cały czas trwania warsztatu skupiać się będziemy na tworzeniu i wspieraniu ucieleśnionego pola, pracując z oddechem, ruchem i tańcem. Będziemy również budować system wewnętrznego oparcia w ciele i poszukiwać indywidualnej cielesnej regulacji w procesie kontaktowania się ze światem. Prowadzący – Agata Sitarska
- Etap 8 – Sesja czterodniowa (40 godzin) – Fenomen spotkania
Praca psychoterapeutyczna w obszarze własnych problemów emocjonalnych.
Prowadzący – Renata Procak
- Etap 9 – warsztat (25 godzin) – Cykl doświadczania
Każde spotkanie to fenomen, w którym dwie osoby wspomagają się najlepiej jak to możliwe, w stawaniu się w fenomenie siebie, w relacji z drugim człowiekiem. Uczestnicy warsztatu mają możliwość poszerzania swojej świadomości fenomenologicznej w oparciu o kontakt z drugą osobą – "jaki staję się w relacji z Tobą" – fenomen osobistych zachowań, które zmieniają się zależnie od tego, z kim się kontaktujemy lub opierają się na twórczym przystosowaniu bez względu na odbiorcę lub nadawcę. Obszarem dialogu jest fenomenologia w Gestalt. Spotkanie z tymi konkretnymi ludźmi i z tą konkretną grupą.
Prowadzący – Izabela Osińska
- Etap 10 – warsztat (25 godzin) – Podsumowanie dotychczasowych wiadomości i doświadczeń na podstawie trzech zasad terapii Gestalt (G.M.Yontef).
- Charakter fenomenologiczny – uświadomienie jako jedyny cel
- Egzystencjalizm dialogujący
- Sposób konceptualizacji – holizm i teoria pola
Prowadzący – Andrzej Cała, Agata Sitarska
Terminy Rocznego Programu Edukacji Psychologiczne w Zakresie Psychoterapii – Stażu 122:
- 04-07.02.2021r. (rozpoczęcie dnia 04.02.2021r. o godz. 9:00, zakończenie07.02.2021r. o godz. 19:00) – etap 1 trening czterodniowy – sala zewnętrzna, której lokalizacja zostanie podana.
- 05-07.03.2021r. (rozpoczęcie dnia 05.03.2021r. o godz. 9:00, zakończenie 07.03.2021r. o godz. 13:00) – etap 2 warsztat trzydniowy – sala zewnętrzna, której lokalizacja zostanie podana.
- 16-18.04.2021r. (rozpoczęcie dnia 16.04.2021r. o godz. 9:00, zakończenie 18.04.2021r. o godz. 13:00) – etap 3 warsztat trzydniowy – Instytut Gestalt w Krakowie
- 07-09.05.2021r. (rozpoczęcie dnia 07.05.2021r. o godz. 9:00, zakończenie 09.05.2021r. o godz. 13:00) – etap 4 warsztat trzydniowy – Instytut Gestalt w Krakowie
- 18-20.06.2021r. (rozpoczęcie dnia 18.06.2021r. o godz. 9:00, zakończenie 20.06.2021r. o godz. 13:00) – etap 5 warsztat trzydniowy – sala zewnętrzna, której lokalizacja zostanie podana.
- 23-25.07.2021r. (rozpoczęcie dnia 23.07.2021r. o godz. 9:00, zakończenie 25.07.2021r. o godz. 19:00) – etap 6 warsztat trzydniowy – Instytut Gestalt w Krakowie
- 06-08.08.2021r. (rozpoczęcie dnia 06.08.2021r. o godz. 9:00, zakończenie 08.08.2021r. o godz. 19:00) – etap 7 warsztat trzydniowy – Instytut Gestalt w Krakowie
- 02-05.09.2021r. (rozpoczęcie dnia 02.09.2021r. o godz. 9:00, zakończenie 05.09.2021r. o godz. 19:00) – etap 8 trening czterodniowy – Instytut Gestalt w Krakowie
- 01-03.10.2021r. (rozpoczęcie dnia 01.10.2021r. o godz. 9:00, zakończenie 03.10.2021r. o godz. 13:00) – etap 9 warsztat trzydniowy – Instytut Gestalt w Krakowie
- 19-21.11.2021r. (rozpoczęcie dnia 19.11.2021r. o godz. 9:00, zakończeni 21.11.2021r. o godz. 13:00) – etap 10 warsztat trzydniowy – Instytut Gestalt w Krakowie
Uwaga! W przypadku obecności asystentów na zjazdach (Studenci II etapu Szkoły Psychoterapeutów), zostanie przeznaczony dodatkowy czas na przeprowadzenie przez nich zajęć rozgrzewających / wygaszających. Ten dodatkowy czas nie zmienia godziny rozpoczęcia ani zakończenia zjazdu.
LOKALIZACJA I NOCLEG:
JAK APLIKOWAĆ?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>
DOKUMENTY:
- Pobierz Kodeks Etyczny Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt >>
Opinie:
- „Najwyższa skala serdeczności, empatii, uważności, wyrozumiałości, ciepła i profesjonalizmu trenera. Odbycie stażu w tym instytucie jest warte każdych pieniędzy i poświęconego czasu.”
- ” Staż jest przestrzenią do doświadczenia siebie, swojej własnej otwartości w kontakcie z drugą osobą. Daje przestrzeń do oparcia, poznania, zrozumienia i zmiany.”
- „Bardzo rozwijający staż poszerzający świadomość, zrozumienie samego siebie. Uczy bycia z drugą osobą, otwiera i rozwija.”
- „Dziękuję za możliwość pogłębienia mojej świadomości bycia w kontakcie oraz dostępu do głębokich zasobów mojej duszy. Jestem otwarta na więcej.. Z serca rekomenduję staż jako drogę do samozależności. „
- „Wdzięczność za poczucie, że prowadzący był w kontakcie z nami przede wszystkim sobą. Nie miałam poczucia żadnej maski.”
- „To było wyjątkowe, chwilami trudne ale przede wszystkim bezcenne doświadczenie.”
- „Świetny poziom pracy humanistycznej i terapeutycznej. Dziękuję za to!”
- „Rok pełen wrażeń i niespodziewanych zwrotów akcji ;)”