Menu strony
x
^
Header photo
„Siła kobiety – mądrość kobiecości” – warsztat psychoterapeutyczny dla kobiet prowadzony przez zawodowych psychoterapeutów w Instytucie Gestalt! 13-15.09.2024
13-15 września 2024 Instytut Gestalt, ul. Krótka 6, 32-080 Zabierzów

Uzyskaj wsparcie  w odzyskiwaniu kontroli nad własnym życiem i dąż do zadowolenia z „bycia tą, którą jesteś”.  

Zainwestuj w warsztat, na którym naprawdę poczujesz, że zmiana w życiu zaczyna się od akceptacji i czucia siebie w tu i teraz. Świat się nie zmieni, ale nauka współczującego postrzegania siebie NA PEWNO zmieni Twój świat! Będzie Ci lżej i poczujesz, że nie jesteś sama i samotna.

Warsztat prowadzony w modalności Gestalt przez zawodowych psychoterapeutów. 

 

 

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:

– czujesz, że jest utykasz w automatach i schematach – ciągle reagujesz tak samo, pomimo że „na głowę” wiesz, że możesz inaczej,

– poszukujesz wewnętrznego spokoju i „podstawy” do uzyskiwania emocjonalnej równowagi,   –  czujesz, że nie wiesz, kim jesteś i nie masz kontroli,

–  chcesz poczuć siłę wynikającą z tego, kim jesteś i ze swojej kobiecości jako niezmiernie ważnego aspektu „ja”,

– potrzebujesz popracować nad poczuciem wartości,

– chcesz wchodzić w bardziej wspierające relacje i doświadczyć głębokiej akceptacji,

– jeśli jesteś studentką szkoły psychoterapii – warsztat ten stanowi pogłębienie zajęć z seksualności i kobiecości (zaświadczenie uczestnictwa zalicza się do godzin psychoterapii grupowej).

 

Uwaga: w warsztacie nie mogą brać udziału Studentki Szkoły Psychoterapii naszego Instytutu ze względu na mieszanie ról trener – psychoterapeuta.

 

Poznaj 6 powodów, dlaczego warto uczestniczyć w warsztacie:

  1. Masz pewność, że właściwie zainwestowałaś swój czas, ponieważ warsztat jest prowadzony przez zawodową psychoterapeutkę Gestalt z wieloletnim doświadczeniem – Renatę Procak; wiemy, co robimy i jaki ma być cel.
  1. Przyjrzysz się swojej kobiecości i doświadczysz, jak uświadomienie sobie własnej NIEPOWTARZALNEJ wartości pozwoli Ci podejmować świadome, dobre dla Ciebie decyzje.
  1. Wzmocnisz pewność siebie, ponieważ lepiej zrozumiesz swoje emocje i potrzeby – jest to podstawa wewnętrznej równowagi i dobrostanu.
  1. Sprawdzisz, jak to jest doświadczyć siebie bez wewnętrznego oceniania się. Jest to kluczowa umiejętność do uzyskiwania spokoju i zadowolenia.
  1. Poczujesz, jak możesz w głębszy i bardziej bezpieczny sposób nawiązywać relacje, aby zadbać też o siebie.
  1. Doświadczysz siebie w bezpiecznej akceptującej relacji i atmosferze wsparcia – nie ma bardziej rozwijającego doświadczenia niż bycie przyjętą z tym, z czym jesteś.

 

 

Widzę to wyraźnie w codziennej pracy i także w mojej historii – kobieca siła do kształtowania własnego życia jest bardzo blisko – w niej samej/ we mnie – a dokładnie w mądrości, która płynie z zobaczenia siebie taką, jaką jestem. Nie ma i nie będzie lepszego źródła Twojej własnej siły do radzenia sobie niż głęboka relacja miłości ze sobą. Ale tego możesz doświadczyć na początku tylko w relacji z innym. To doświadczenie pozwoli Ci ze współczuciem i ciekawością potraktować siebie. I wtedy dopiero zaczniesz zmieniać swój świat”.

Renata Procak 

 

Co będziemy robić i czego NIE będziemy robić na warsztacie?

– NIE będziemy pracować nad lepszą wersją siebie – zamiast tego, będziemy zaprzyjaźniać się z naszym autentycznym „ja” w tu i teraz –  to nasz potencjał do  autentycznego życia pełnego witalności,

– NIE będziemy wzmacniać powszechnego oczekiwania, że siła to samowystarczalność i radzenie sobie ZAWSZE –   będziemy za to uczyć się siły w uzyskiwaniu wsparcia w sobie i innych,

– NIE będziemy skupiać się na tym, co w głowie – będziemy też zbliżać się do odczucia życia przez doznania z ciała. To nie będzie intelektualna praca, ale głęboka praca doświadczeniowa,

– NIE będziemy mówić, że coś jest niewłaściwe i złe –  będziemy zaprzyjaźniać się z własnymi emocjami i myślami, jakkolwiek okropne by Cię się wydawały,

–  Nie będziemy oczekiwać od siebie –  doświadczymy za to przeciwnego bieguna –  akceptacji i wspierania w tym, co się w Tobie na ten moment pojawia.

 

Gotowa? Każda emocja zasługuje na zaopiekowanie.

 

Opinie uczestniczek:

„Bardzo wzruszające przeżycie i intensywne. Zaskoczyło mnie, że z tego typu doświadczeń (ćwiczeń) jest tak głęboka praca. Podobał mi się sposób prowadzenia, wsparcie i komunikacja Renaty. Polecam kobietom na różnym etapie własnego rozwoju”.

„Wzbogacające spotkanie ze swoją kobiecością i poruszający dialog z kobietami w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami. Na warsztacie poznałam mocno swoją indywidualność i indywidualność innych kobiet i jednocześnie wspólny mianownik jakim jest kobiecość”.

„Warsztat całkowicie spełnił moje oczekiwania a nawet je przewyższył. Cudowna kobieta, ciepła prowadząca, na swoim miejscu. Wspaniały warsztat, najlepszy na jakim do tej pory byłam”.

 

Kiedy odbywa się warsztat? 13-15.09.2024

  • 13.09.2024 – 9.00 – 19.00 (przerwa obiadowa 13:00-15:00)
  • 14.09.2024 – 9.00 – 19.00 (przerwa obiadowa 13:00-15:00)
  • 15.09.2024 – 9.00 – 13.00

W sumie: 25 godzin.

Jest możliwość bezpłatnego noclegu w Instytucie w warunkach materacowych. Weź swój śpiwór.

 

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń: 602300930. 

 

ZAPISZ SIĘ DZIŚ! 

 

Koszt
1500
pln
Limit miejsc w grupie: 14


Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa