Menu strony
x
^
Header photo
Szkoła pracy z traumą: „Jak pracować z traumą w perspektywie pola” –  szkolenie zaawansowane z Elisabeth Helene Sæther (200 godzin)
03.02.2025-27.02.2026 Instytut Gestalt, ul. Krótka 6, 32-080 Zabierzów

„Co nie zostało ukończone, powtarza się” F. Perls

Szkoła pracy z traumą: „Jak pracować z traumą w perspektywie pola” –  szkolenie zaawansowane z Elisabeth Helene Sæther 

Zapraszamy na kompleksowe, wnikliwe i bardzo intensywne zaawansowane szkolenie oparte na teorii Gestalt oraz praktyce pracy z traumą.

 

Jakie korzyści osiągniesz?

Trauma stanowi doświadczenie uniwersalne nas wszystkich (lub prawie wszystkich), natomiast z racji swej natury, nie jest wyraźnym obszarem pracy w gabinecie.

Prze okres roku zanurzysz się w obszar pracy z traumą – zdobędziesz wiedzę, narzędzia, a przede wszystkim doświadczalne pojmowanie kontaktu z obecnością traumy.

Tu nauczysz się dotykać bolesnych obszarów z odpowiednimi kompetencjami, szczególnym zrozumieniem, należnym szacunkiem i wybaczającą, czułą postawą. Wszystkiego, czego będzie dotyczyć szkolenie, doświadczysz głęboko na sobie.

 

Na czym polega szkolenie?

Szkolenie obejmuje aż 200 godzin szkoleniowych (160 zegarowych), podzielone jest na 8 sesji. Wszystkie sesje będą opierać się Twojej własnej pracy na sobie, z własnym twórczym przystosowaniem, na Twoim doświadczaniu.

Spotkania będą odbywały się w dwóch formach – online oraz na żywo w Instytucie Gestalt w Zabierzowie.

Prowadzącą szkolenie jest Elisabeth Helene Sæther – norweska trenerka i terapeutka Gestalt, która zawodowo od wielu lat  rozwija zagadnienie pracy z traumą.

Moduły szkoleniowe:

SESJA 1: 3-5.02.2025 w IG

Czym jest trauma i metoda oparta na polu, jak z nią pracować?

SESJA 2: 7-8.04.2025  online

Tożsamość i Self. Biografia z perspektywy traumy.

SESJA 3: 12-14.05.2025  w IG

Wyzwalacze i dynamika traumy.

SESJA 4: 7-8.07.2025 online

Formy kontaktu w perspektywie traumy.

SESJA 5: 15-17.09.2025 w IG

W jaki sposób trauma może mieć charakter międzypokoleniowy?

SESJA 6: 3-4.11.2025  online

Dynamika sprawcy/ofiary.

SESJA 7: 5-7.01.2026 w IG

Jak wygląda kontakt w traumatycznych polach?

SESJA 8: 26-27.02.2026 online

Podsumowanie i droga naprzód. 

 

Organizacja szkolenia:

Liczebość grupy – 13 – 17 osób.

Szkolenie odbywa się w godzinach: 9:00-13:00 i 15:00-19:00.

Każdy moduł jest tłumaczony.

Istnieje możliwość noclegu w Instytucie (80zł za zjazd).

Po szkoleniu otrzymasz Certyfikat (wymogi EAGT – szkolenie doskonalące w ramach własnego wyboru).

Cena całości szkolenia: 11496zł – płatność podzielona na raty: 8*1437zł.

 

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

Ponieważ szkolenie ma charakter doskonalący, wymagamy  od uczestnika znajomości i pojmowania teorii Gestalt oraz poszerzonej samoświadomości wynikającej z własnej pracy rozwojowej. Forma szkolenia ma także wymiar głęboko terapeutyczny.

W związku z tym, szkolenie przeznaczone jest dla:

–  certyfikowanych psychoterapeutów,

–  psychoterapeutów po ukończonym procesie szkolenia lub w procesie poszkoleniowym,

–  studentów psychoterapii w ostatnim roku szkolenia.

 

O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zakwalifikowanych zgłoszeń.

Zapisz się przez formularz zgłoszeniowy. Prosimy, w uwagach podaj swój status szkolenia psychoterapeutycznego.

Zapraszamy do kontaktu i zadawania pytań: 602300930.

 

Opinie członków zespołu IG: 

„Dlaczego warto? To możliwość  głębokiego uświadomienia sobie wpływu przeszłości na teraźniejszość, wnikliwego poznania swojego kreatywnego przystosowania, które kiedyś pomagało, a teraz bywa źródłem cierpienia.  Szkolenie z Elisabeth to przestrzeń na domknięcie niedokończonych gestaltów i spotkania się ze swoimi potrzebami w szczególny dla Elisabeth sposób. To okazja do poszerzenia świadomości tego Kim Jestem w TU i TERAZ” . Bartłomiej Żukowski

„Nie jest ławo opisać słowami doświadczenie warsztatu z Elisabeth. Bo jak określić sacrum pełne uważności, delikatności i obecności. Trauma jest Traumą, bo była przeżywana w osamotnieniu. Dlatego jestem niezmiernie wdzięczna wspaniałemu zespołowi IG i kochanej Elisabeth za WSPÓLNĄ pracę na warsztacie z traumy. Najlepszy prezent, jaki sobie zrobiłam w ostatnim czasie, to udział w warsztacie z Elisabeth 😘. Jeśli tylko będę mieć możliwość dalszego rozwoju w zakresie traumy po okiem Elisabeth skorzystam z otwartym sercem i ciekawością”. Kazimiera Gąściora-Zakrzewska

W otwartości, akceptacji i relacji doświadczaliśmy utraty iluzji w byciu w relacji. Nauczyliśmy się jak twórcze przystosowanie może zasilać i jednocześnie niszczyć bycie w bliskości. W dobrostanie zakończyliśmy i czekamy na więcej”. Marta Maj-Stanisz

„Poruszające doświadczenie, dowiedziałam się o sobie i poczułam rzeczy, o których mi się nawet nie śniło. Rehabilitację emocjonalną przeszłam pomyślnie i czekam na więcej”. Justyna Popławska

„W czasie warsztatu z Elisabeth najważniejsza dla mnie była możliwość przeżycia doświadczenia, które tak jasno pokazuje mi fenomenologię mojej osobistej odpowiedzi na przeszłe wydarzenia. Niesamowite jest też to co nadal pracuje i wydarza się we mnie już po zakończeniu warsztatu, ciągle odsłaniając kolejne warstwy tego co przeżyłam”. Izabela Rakoczy

„Warsztat pracy z traumą to mój czas odkrywania kłamstw, które wielokrotnie powtarzane stały się prawdą (przystosowanie twórcze). Już wiecie, że nie jesteście historiami, które opowiadali wam rodzice, a czasem nie potrafimy tego rozpoznać. Wciąż z ciekawością eksploruję obecność, ponieważ jest mi niezbędna, by wiedzieć, kim jestem w relacji. Tego mogę doświadczyć na warsztacie z grupą i Elizabeth. Dziękuję za ten owocny, budujący mnie i mój warsztat czas”. Izabela Osińska 

Koszt
11496
pln
płatność podzielona na 8 rat po 1437zł


Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa