Menu strony
x
^
Header photo
Trening terapeutyczny z Olafem Zielke 9-13.07.2025
9-13.07.2025 Instytut Gestalt, ul. Krótka 6, 32-080 Zabierzów

Zapraszamy Was na trening terapeutyczny – grupę terapeutyczną –  kilkudniowe grupowe spotkanie w nurcie Gestaltu relacyjnego, które tym razem poprowadzi doświadczony niemiecki trener Olaf Zielke.

„Grupa to wsparcie, zrozumienie, wymiana doświadczeń oraz poczucie, że nie jestem sam, nie jestem inny. Doświadczenie terapii grupowej jest zawsze inne, ponieważ każda grupa tworzy własne pole fenomenologiczne, a każda osoba wnosi do grupy coś swojego. Także trener ma swój indywidualny styl pracy, na który wpływa jego doświadczenie życiowe, historia i kultura kraju, z którego pochodzi i to, czego się nauczył, zasymilowane na jego własny twórczy i niepowtarzalny sposób”.

Organizując grupy terapeutyczne w Instytucie Gestalt, wybieramy prowadzących, którzy przede wszystkim posiadają wieloletnie doświadczenie oraz pasję do pracy w grupie; poza tym, naszą misją jest propagowanie Gestaltu dialogicznego, relacyjnego, takiego, który stara się zostawić diagnozy poza gabinetem. Doświadczysz spotkania bez nazywania, definiowania i kategoryzowania. Zachęcamy Cię do przeżycia takiego doświadczenia.

JAKIE KORZYŚCI DAJE TRENING?

  • Z pomocą trenera z olbrzymim doświadczeniem i charakterystyczną wnikliwością pogłębisz świadomość własnych procesów cielesnych, emocjonalnych i intelektualnych. Lepiej zrozumiesz siebie i innych oraz odkryjesz własne zasoby do budowania korzystnego, głębszego kontaktu.
  • Doświadczysz akceptacji i potencjału zmiany wynikającej z uznania tego, co jest.
  • W bezpiecznych i pozbawionych oceny warunkach poznasz oraz zaakceptujesz swoje ograniczenia, zintegrujesz je i uwolnisz się od nieadekwatnego krytycyzmu.
  • Jeśli jesteś terapeutą, trening wzmocni Cię i pozwoli zadbać o siebie,  zapobiega wypaleniu zawodowemu i osobistemu. Im większą masz świadomość, tym bardziej efektywne są Twoje działania.
  • Trening akcentuje uważność na kontakty interpersonalne, co pozwala na świadome wybieranie budujących sposobów kontaktu i wchodzenia w relacje.

W skrócie – zyskasz lepszy kontakt ze sobą i  większą świadomość własnego „ja” po to, aby lepiej dbać o siebie i jednocześnie być uważnym na potrzeby i granice drugiego.

 

DO KOGO SKIEROWANY JEST TRENING?

Trening przeznaczony jest dla:

  • psychoterapeutów oraz psychoterapeutów w trakcie szkolenia, którzy chcą wzmocnić swoje kompetencje i poszerzyć świadomość siebie w kontakcie z klientem i światem.
  • osób zaangażowanych we własny rozwój osobisty, które miały wcześniej kontakt z podejściem Gestalt oraz terapią w innych podejściach.

KIEDY I GDZIE?

Trening obejmuje 50 godzin: 9-13 lipca 2025, g. 9-13 i 15-19. 

Trening jest tłumaczony. Umożliwiamy nocleg w Instytucie (warunki materacowe – 80zł).

Trening wlicza się  wymogów terapii grupowej (EAGT). Po treningu otrzymasz zaświadczenie uczestnictwa w j. pl. i ang.

Cena: 2550zł (zaliczka 1420zł)

KTO PROWADZI TRENING? 

Prowadzącym grupę jest Olaf Zielke – doświadczony trener i terapeuta Gestalt z Instytutu Gestalt w Hamburgu, teoretyk terapii Gestalt oraz nietuzinkowo ciepły i uważny człowiek.

Zapraszamy!

 

Koszt
2550
pln
Max 16 uczestników.


Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa