Menu strony
x
^
Header photo
„Podróż” – warsztat superwizyjny z Arkadiuszem Kiragą
27-29 sierpnia 2024 Instytut Gestalt, ul. Krótka 6, 32-080 Zabierzów

„Zbliża się lato, z chęcią bym gdzieś pojechał. Tylko gdzie? Czy możliwe jest, żebym tam dotarł?  Po co? Ile to mnie będzie kosztowało? Jaką drogą? Czy naprawdę tego chcę? Czy z kimś, czy sam? – To niektóre pytania, które sobie zadaję.

Wybierając się w podróż z klientem, decyduję się na towarzyszenie mu w drodze. To nowa droga dla niego i dla mnie. On ma prawo być do niej nieprzygotowany, ma prawo nie znać odpowiedzi na powyższe pytania. To on mówi, dokąd chce dojść, po co, i co to ma mu dać. Ja mogę zdecydować w rozmowie z nim, czy będę mu towarzyszył. On może mieć różne wyobrażenia co do drogi, która ma prowadzić do celu podróży. Nie ma jednak mapy lub nie chce iść sam. Nie musi wiedzieć, że dróg jest mnóstwo, niektóre są ślepe, inne prowadzą w przeciwnym kierunku. Można iść krótszymi drogami, które są zazwyczaj bardziej strome i wymagające, lub dłuższymi. Żeby z nim iść i nie błądzić, potrzebuję mapy i kompasu. Co jest dla mnie mapą i kompasem?

Zapraszam Cię do odkrywania Twojej mapy i kompasu, dzięki którym ugruntujesz się w swojej roli towarzysza w rozwojowej podróży klienta”.

Arkadiusz Kiraga

 

Do kogo skierowany jest warsztat? 

„Podróż” jest doskonalącym warsztatem superwizyjnym, który kierujemy do:

– zawodowych psychoterapeutów,

– absolwentów szkół psychoterapii,

– psychoterapeutów w trakcie szkolenia,

– studentów psychoterapii –  przynajmniej od 2 roku szkoły.

 

Jaki jest cel warsztatu?

Podczas warsztatu:

– zdobędziesz lub zwiększysz kompetencje praktyczne w zakresie zastosowania pięciu kroków Johna Enrighta,

–  zwiększysz świadomość swojej roli w zakresie zawierania kontraktu terapeutycznego jako ścieżki budującej cel psychoterapii,

– znajdziesz odpowiedź na pytanie: Czy opór w terapii musi być? A jeśli jest – to po czyjej stronie – klienta, czy terapeuty?

– będziesz poszerzać świadomość siebie w roli terapeuty i klienta poprzez formę doświadczeniową,

– przeanalizujesz autentyczne przypadki z praktyki własnej i uczestników.

Jest to warsztat doskonalący umiejętności terapeutyczne, dlatego przeznaczony jest dla osób praktykujących.

Zapraszamy Cię do wnikliwego, doświadczeniowego spojrzenia w to, co wydarza się między Tobą a klientem we wspólnej podróży stawania się sobą.

 

Po warsztacie otrzymasz zaświadczenie (w ramach wymogów EAGT – zaliczone do 50 godzin własnego wyboru; dla certyfikowanych terapeutów warsztat wlicza się do godzin ustawicznego doskonalenia zawodowego).

 

Kiedy i gdzie?

27-29 sierpnia 2024

Godziny: 9:00 – 19:00, z przerwą obiadową w godzinach 13:00-15:00.

Jest możliwość noclegu w Instytucie – cena: 80zł (potrzebny własny śpiwór).

Ilość godzin: 30 godzin dydaktycznych (24 godziny zegarowe).

 

Kto prowadzi warsztat? 

Warsztat jest prowadzony przez Arkadiusza Kiragę –  certyfikowanego psychoterapeutę i superwizora EAGT, superwizora i członka zespołu IG. Arek posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu grup superwizyjnych zarówno podczas szkolenia psychoterapeutycznego jak i grup zawodowych psychoterapeutów.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat warsztatu? Zadzwoń do nas: 602300930.

Koszt
1320
pln
Max 14 uczestników


Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa