Szkolenie – „Jak prowadzić terapię grupową?” jest praktycznym i jednocześnie doświadczeniowym szkoleniem obejmującym aż 30 godzin dydaktycznych, podczas których zdobędziesz konkretne umiejętności prowadzenia procesów grupowych oraz mocno ugruntujesz się w tej roli – nabędziesz pewności jako facylitator grupowy/trener grupowy/psychoterapeuta grupowy. To szkolenie jest ściśle związane nie tylko z Twoim rozwojem zawodowym, ale też z własnym rozwojem osobistym.
Nasz program treningowy jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na pomoc terapeutyczną (jeśli chodzi o psychoterapię grupową) oraz skuteczną pracę w zespołach. Za tym idzie także ogromna potrzeba profesjonalistów, aby prowadzić zróżnicowane grupy w efektywny sposób, z poczuciem pewności i kompetencji w stosunku do tego, co ujawnia się w procesie grupowym.
Na szkoleniu:
Cel programu to nabycie wachlarza praktycznych umiejętności trenera/terapeuty/facylitatora grupowego, który ma świadomość swoich wyborów, przebiegu procesu grupowego i efektów stosowanych interwencji. Innymi słowy – wiesz, co robisz, po co to robisz i jak wpływasz na grupę.
Jeśli jesteś:
zapraszamy Cię – zapisz się teraz!
Szkolenie przeznaczone jest dla tych, którzy chą efektywnie pracować z grupami.
Cele realizowane podczas szkolenia:
WIEDZA I ZROZUMIENIE:
UMIEJĘTNOŚCI I ŚWIADOMOŚĆ:
Główny trener – Graham Colbourne.
Graham jest niezwykle doświadczonym praktykiem i trenerem grupowym. Rozpoczął naukę i pracę z grupami w latach 70-tych, będzie się więc z Wami dzielił swoim ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem. Graham jest członkiem i liderem różnych komisji i stowarzyszeń zawodowych.
Pracował z grupami w różnych kontekstach, m.in.:
Graham prowadzi także w GI Trening terapeutyczny – 14-18.10.2025. Sprawdź!
2100zł – 30 godzin dydaktycznych.
18-20.07.2025 – ZAPISUJĘ SIĘ!
Warsztaty odbywają się w godzinach od 9 do 19 z przerwą obiadową (g. 13-15). Szkolenie jest w całości tłumaczone.
Możliwość noclegu w Instytucie w warunkach materacowych.
Po szkoleniu dostaniesz zaświadczenie uczestnictwa – do spełnienia standardów EAGT (w ramach 50 godzin do wyboru).
Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.
Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.
Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.
Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.
Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.