Menu strony
x
^
Header photo
Nasz związek może być udany – praktyczny warsztat dla par o budowaniu bliskiej relacji
1-3 lipca 2022 Instytut Gestalt, ul. Gwarna 2B

Czy ten warsztat jest dla Was?

Jeśli:

 •  doświadczacie konfliktów ciągle w tych samych sferach,
 •  odczuwacie niezrozumienie i frustrację w komunikowaniu się,
 •  pragniecie bliskości, poczucia bezpieczeństwa i partnerstwa,
 •  wreszcie – chcecie być razem i budować udaną relację

ten warsztat JEST dla Was.

Warsztat ma wymiar głęboko praktyczny – pracujecie nad tym, aby uświadomić sobie Wasz konflikt i sprawdzacie, co możecie z nim zrobić.

Cel 1: uświadomić sobie, w jaki sposób tworzymy więź i jak, to co robię, wpływa na drugą osobę.

Cel 2: uświadomić sobie, jak dbam i jak nie dbam o własne potrzeby i jak to wpływa na relację.

Cel 3: nauczyć się komunikować w taki sposób, aby się porozumieć i słyszeć siebie nawzajem.

Zmiana następuje tylko wtedy, kiedy uświadomimy sobie to, w czym jesteśmy. Techniki są wtórne. Będziemy uczyć się bycia w bliskiej i bezpiecznej relacji, która daje przestrzeń do wyrażania siebie takim, jakim się jest. Będziemy uczyć się akceptacji. Poznacie bliżej siebie i siebie nawzajem.

Co będziecie wspólnie robić podczas warsztatów?

 1. Komunikacja

Przyjrzymy się komunikacji w Waszym związku. W pracy z parami często obserwujemy, że więcej nieporozumień nie wynika wcale z tego, co sobie mówicie, ale z tego, o czym milczycie. A milczycie często o własnych potrzebach. Na warsztatach będziecie uświadamiać sobie te potrzeby w związku, uczyć się je otwarcie wyrażać, słyszeć potrzeby drugiej strony i odpowiadać na nie, zachowując przy tym własną odrębność.

 1. Mity na temat związków

Odkryjecie, według jakich mitów kreujecie związek i czy te mity są Wam nadal potrzebne do pogłębiania relacji. Przyjrzycie się  temu, jak WY chcecie, aby wasz związek wyglądał. Opuścimy powinności i zewnętrzne oczekiwania, a skupimy się na Waszych autentycznych potrzebach. Zajmiemy się mitem poświęcenia.

 1. Gry w związku

Przyjrzycie się, jakie są „gry w związku” i w jakie gracie Wy. Będziecie mieli okazję odkryć schematy, które Wam nie służą i które oddalają Was od siebie.

 1. Zobaczyć siebie nawzajem na nowo

Na czym opiera się Wasz związek? Przyjrzycie się swoim utrwalonym rolom i spróbujecie zobaczyć się jako partnerzy, kochankowie i odrębne wyjątkowe osoby.

Organizacja warsztatów

Liczba godzin: 25. Warsztaty odbywają się w siedzibie Instytutu Gestalt w Krakowie w dniach 1-3 lipca 2022:

 • 1.07.2022 – godz. 9:00-19:00 (przerwa obiadowa 13:00-15:00)
 • 2.07.2022 – godz. 9:00-19:00 (przerwa obiadowa 13:00-15:00)
 • 3.07.2022 – godz. 9:00-13:00

Umożliwiamy bezpłatny nocleg w Instytucie.

Warsztat jest prowadzony przez certyfikowanych psychoterapeutów i trenerów Gestalt – Justynę Popławską i Tomasza Lepszego, którzy codziennie pracują z parami w swoich gabinetach.

Podczas całego warsztatu pracujemy na doświadczeniu uczestników, z szacunkiem i akceptacją tego, co jest, bez ocen i osądów. Przyglądamy się emocjom jako potężnej sile budującej związek.

Praca w grupie umożliwia bardziej intensywne doświadczanie i uczenie się od siebie nawzajem.

Zapraszamy!

 

Koszt
1700
pln
Cena za parę.


Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa