Menu strony
x
^
Header photo
Trening terapeutyczny z Guusem Klarenem
11-13.04 i 21-23.11.2022 w siedzibie Instytutu Gestalt w Krakowie, ul. Gwarna 2b

„Grupa to wsparcie, zrozumienie, wymiana doświadczeń oraz poczucie, że nie jestem sam, nie jestem inny. Doświadczenie terapii grupowej jest zawsze inne, ponieważ każda grupa tworzy własne pole fenomenologiczne, a każda osoba wnosi do grupy coś swojego. Także trener ma swój indywidualny styl pracy, na który wpływa jego doświadczenie życiowe, historia i kultura kraju, z którego pochodzi i to, czego się nauczył, zasymilowane na jego własny twórczy i niepowtarzalny sposób. Każdorazowo trening terapeutyczny to okazja do szkolenia się i brania dla siebie tego, co w pracy danego trenera odpowiada nam najbardziej”.

DO KOGO SKIEROWANY JEST TRENING?

Trening terapeutyczny jest intensywnym doświadczeniem grupowym, gdzie uczysz się pogłębiać relacje ze sobą i otoczeniem, aby wchodzić w korzystny i budujący kontakt. W ten sposób potrafisz zadbać o siebie i widzieć drugiego.

Trening przeznaczony jest dla psychoterapeutów oraz psychoterapeutów w trakcie szkolenia, którzy chcą wzmocnić swoje kompetencje i poszerzyć świadomość siebie w kontakcie z klientem i światem. Na trening zapraszamy także osoby zaangażowane we własny rozwój osobisty, które miały wcześniej kontakt z podejściem Gestalt.

JAKIE EFEKTY OSIĄGNIESZ?

  • Z pomocą trenera z olbrzymim doświadczeniem i charakterystyczną wnikliwością pogłębisz świadomość własnych procesów cielesnych, emocjonalnych i intelektualnych. Lepiej zrozumiesz siebie i innych oraz odkryjesz własne zasoby do budowania korzystnego, głębszego kontaktu.
  • W bezpiecznych i pozbawionych oceny warunkach poznasz oraz zaakceptujesz swoje ograniczenia, zintegrujesz je i uwolnisz się od nieadekwatnego krytycyzmu.
  • Jeśli jesteś terapeutą, trening wzmocni Cię i pozwoli zadbać o siebie,  zapobiega wypaleniu zawodowemu i osobistemu. Im większą masz świadomość, tym bardziej efektywne są Twoje działania.
  • Trening akcentuje uważność na kontakty interpersonalne, co pozwala na świadome wybieranie budujących sposobów kontaktu i wchodzenia w relacje.

W skrócie – zyskasz lepszy kontakt ze sobą i nauczysz się lepiej dbać o siebie ze świadomością potrzeb i granic drugiego.

ORGANIZACJA KURSU:

Trening obejmuje 40 godzin i ze względu na intensywność pracy podzielony jest na dwie części:

11-13 kwiecień 2022 – poniedziałek – środa (20 godzin) – 2×8 godzin, 1×4 godziny

21-23 listopada 2022 – poniedziałek – środa (20 godzin) – 2×8 godzin, 1×4 godziny

Trening jest tłumaczony. Umożliwiamy bezpłatny nocleg w Instytucie.

JAK APLIKOWAĆ?

  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

OPINIE UCZESTNIKÓW: 

  • Bardzo dobry czas. Świetny trener i tłumacz. Miałam możliwość obserwowania świetnej pracy, z trochę innej kultury. Bogactwo, mnóstwo pracy i uświadomień. Dziękuję.
  • Świetny trening i piękna praca z Guusem. Trener wraz z tłumaczem Andrzejem zadbali o to, aby każdy uczestnik czuł się bezpiecznie. Jedno z ważniejszych przeżyć w moim życiu.
  • Intensywne spotkanie z samym sobą i grupą.
  • Profesjonalnie prowadzony z dużą uważnością zarówno na aspekt zawodowy jak i osobisty uczestników. Bardzo dobre tłumaczenie.
Koszt
1960
pln
Limit miejsc w grupie: 16


Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa