Menu strony
x
^
Header photo
Trening Gestalt pracy z ciałem z Renatą Procak
9 -13 maja 2018, siedziba Instytutu Gestalt w Krakowie, ul. Gwarna 2b

W Gestalt wszystko ma znaczenie – to psychoterapia poprzez »dotykanie« – kontakt z drugim człowiekiem. Zaczyna się od spojrzenia, podania ręki, reakcji na siebie wzajemnie. Podczas spotkania jestem z klientem i jego cierpieniem, które jest zapisane w ciele – mogę udzielić wsparcia, zaproponować, by przyjął inną pozycję lub podać koc i go okryć. Praca w tym nurcie umożliwia klientowi zmianę sposobu cielesnej reakcji na otoczenie i nauczenie się nowego sposobu reakcji, co ma skutek terapeutyczny.” Renata Procak

DO KOGO SKIEROWANY?

Trening skierowany jest do terapeutów, którzy chcą swoją praktykę zawodową wzbogacić o metody pracy z ciałem w podejściu Gestalt oraz do osób z doświadczeniem własnej pracy psychoterapeutycznej, chcących lepiej poznać rolę procesu ciała w terapeutycznej pracy nad sobą.

GŁÓWNE ATUTY PROGRAMU TRENINGOWEGO

Nauka poprzez proces grupowy

Trening prowadzony w oparciu o proces grupowy, ze szczególną uważnością na kontakty interpersonalne. Skutecznie poszerza świadomość procesów cielesnych, emocjonalnych i intelektualnych podczas spotkania z drugą osobą. Umożliwia otrzymanie oraz udzielanie wsparcia, a także informacji zwrotnych.

 

JAKIE EFEKTY OSIĄGNIESZ?

 • Poprawisz swoje umiejętności w dziedzinie relacji interpersonalnych i komunikacji.
 • Podczas terapii grupowej nauczysz się eksperymentować z nowymi zachowaniami interpersonalnymi.
 • Doświadczysz i dostrzeżesz wartość szczerego i bezpośredniego wypowiadania się o uczuciach.
 • Zdobędziesz lepszy wgląd w swoje myśli, uczucia i zachowania oraz lepiej je zrozumiesz, dzięki przyjrzeniu się wzorcom relacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz grupy.
 • Nauczysz się lepiej rozumieć myśli, uczucia i zachowania innych ludzi.
 • Zobaczysz kompletny obraz własnej osoby, osiągniesz większą pewność siebie i zdolność wyższej samooceny.
 • Przeżyjesz osobistą zmianę w grupie i przeniesiesz nabyte umiejętności do swojego codziennego życia.
 • Jeśli jesteś terapeutą, trening pozwoli Ci lepiej zrozumieć klienta i znaczenie objawów, które nosi w ciele.

ORGANIZACJA KURSU:

5 dni (5 x 10 godzin) w godz. 9.00-19.00 (z przerwą obiadową między 13.00 -15.00).

JAK APLIKOWAĆ?

 • Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

OPINIE UCZESTNIKÓW:

 • Prowadząca jest osobą bardzo kompetentną. Cudowne doświadczenie w doświadczaniu siebie w swoim cielesnym aspekcie. Bycie z drugim człowiekiem – to się zadziało.
 • Wartościowe spotkanie, pełne zaangażowania terapeutki.
 • Wydaje mi się to bardzo ważne, że p. Renata nie pracuje z grupą ale p. Renata JEST. To w jaki sposób JEST jako prowadząca sprawia, że mam ochotę rozwijać się tutaj i skorzystać z oferty Instytutu po raz kolejny. Małą grupa zapewniła bardzo dużo przestrzeni dla mnie i innych uczestników. Dziękuję 🙂
 • Cudowna kobieta prowadząca 🙂
 • Warsztat był dla mnie bardzo osobistym przeżyciem. Myśl o nim, w tym momencie budzi we mnie uczucie radości, lekkości, wdzięczności. Jestem pod ogromnym wrażeniem czułości, intuicji, mądrości oraz blasku oczu prowadzącej. Dziękuję.
 • Bardzo trudne ale DOBRE doświadczenie. Wyjeżdżam stąd ze świadomością – dużo większą swojego ciała. Prowadząca świetna – wsparcie i konfrontacja, otwartość, miękkość ale i śląski przytup 🙂 Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Zdecydowanie polecam!
 • Świetny warsztat!!! Pozwala ugruntować i wbudować mocniej w siebie wiedzę z terapii. Pozwala bardziej zrozumieć swoje działania. Czasem poznać opinię i odczucia otoczenia. Energia, siła, ciepło i wsparcie płynące z grupy w trakcie pracy własnej jest nieocenione. Kończę warsztaty z materiałem do dalszej pracy nad własnym rozwojem.
 • Jestem bardzo zadowolona. Wiele zrozumiałam i bardzo dużo dostałam. Podziwiam pracę i metody prowadzących. Zachęcam wszystkich poszukujących.
Koszt
1650
pln
Limit miejsc w grupie: 12


Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa

Informujemy, że  rozmowy kwalifikacyjne do Szkoły Psychoterapeutów odbędą się w dniach 17-19 maja 2019r.