Menu strony
x
^
Header photo
Szkoła Superwizorów Gestalt
luty - czerwiec 2018r. siedziba Instytutu Gestalt w Krakowie, ul. Gwarna 2b

Otwarcie na ponadnarodowy wymiar Gestalt i oparta na nim wieloletnia bliska współpraca Norwegian Gestalt Institute i Instytutu Gestalt zaowocowały wspólnym projektem Szkoły Superwizorów Gestalt w Krakowie. Z inicjatywą stworzenia kursu wyszli Daan van Baalen i Hans Petter Frydenberg z instytutu w Oslo. Doświadczeni norwescy superwizorzy stanęli także na czele zespołu opracowującego program szkolenia oraz podjęli się jego poprowadzenia. Szkoła Superwizorów Gestalt posiada oficjalną akredytację EAGT.

DO KOGO SKIEROWANY JEST KURS?

Na kurs zapraszamy terapeutów Gestalt zainteresowanych rozwojem oraz poszerzeniem swojego warsztatu pracy.

OPIS

Szkoła została założona w ścisłej współpracy z Norweskim Instytutem Gestalt w Oslo, którego przedstawiciele są czynnie zaangażowani w opracowanie programu oraz prowadzenie zajęć.

Program posiada akredytację EAGT.

Superwizja Gestalt

Superwizja gestaltowska polega na wspieraniu terapeuty w wysiłkach pracy na rzecz klienta. Sprzyja wewnętrznemu wzrostowi, buduje akceptację wobec własnej świadomości i intuicji. Prowadzi do poszerzania samoświadomości i umocnienia oparcia w sobie, pozwalającego na konstruktywną i niezależną pracę terapeutyczną.

Zarys programowy

Studenci Szkoły Superwizorów Gestalt uzyskają wiedzę na temat roli superwizora. Poznają w praktyczny sposób metody i techniki superwizji oraz jej etapy. Wytrenują ich rozpoznawanie, odkryją właściwe momenty ich zastosowania oraz sposób wykonania. Nauczą się zachowywania uważności na kwestie etyczne nierozerwalnie związane z rolą terapeuty oraz superwizora – w szczególności na zjawiska przeniesienia, przeciwprzeniesienia, projekcji oraz inne procesy równoległe Kursanci poznają także swoje osobiste możliwości i ograniczenia w roli superwizora.

Po zakończonym kursie uczestnicy będą zdolni wspierać superwizantów w rozwoju warsztatu terapeutycznego, w refleksji, pracy twórczej oraz pracy krytycznej w sesji terapeutycznej. Będą także potrafili wytłumaczyć teoretycznie strategie terapeutyczne intuicyjnie dobierane przez superwizantów.

Czas trwania szkolenia

Całość szkolenia obejmuje 75 godzin w ramach 4 zjazdów, w tym 50 godzin teorii i praktyki superwizji oraz 25 godzin hyperwizji. Kurs zakończony jest egzaminem potwierdzającym umiejętności w pracy superwizyjnej. Po ukończeniu Szkoły Superwizorów Gestalt istnieje możliwość uzyskania certyfikatu superwizora EAGT.

PROWADZĄCY

Daan van Baalen – założyciel i wieloletni dyrektor Norweskiego Instytutu Gestalt; akredytowany przez EAGT trener, konsultant, superwizor, terapeuta, praktyk Gestalt w Organizacjach. Praktykę rozpoczął we wczesnych latach 80-tych, obecnie pracuje intensywnie międzynarodowo (m.in. w Holandii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach, Rosji czy Polsce).

Hans Petter Frydenberg – członek zarządu Norweskiego Stowarzyszenia Gestalt (NGF), terapeuta (akredytacja EAGT i EAP) i superwizor Gestalt (akredytacja NGF). Prowadzi praktykę w Oslo. Od 2006 roku współpracuje z Norweskim Instytutem Gestalt jako doradca oraz nauczyciel ds. studenckich.

TERMINY I LOKALIZACJA:

  • 13-15 luty 2018r. – wtorek w godzinach 15:00 – 19:00, środa w godzinach 9:00 – 19:00 (przerwa obiadowa w godzinach 13:30 – 15:00) czwartek w godzinach 9:00 – 15:15.
  • 20-22 marzec 2018r. – wtorek w godzinach 15:00 – 19:00, środa w godzinach 9:00 – 19:00 (przerwa obiadowa w godzinach 13:30 – 15:00) czwartek w godzinach 9:00 – 15:15.
  • 2-4 maja 2018r.
  • 13 – 15 czerwca 2018r.

Całość kursu odbywa się w siedzibie Instytutu Gestalt przy ul. Gwarnej 2b w Krakowie. Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych.

 

Koszt
9200
pln
(3200 zł tytułem wpisu i 4 x 1500zł płatne w ratach tytułem czesnego).
Pobierz program zajęć
pobierz pdf


Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa