Menu strony
x
^
Header photo
Szkoła Superwizorów Gestalt
19.09.2022 - 25.11.2023 Kraków, Budapeszt

Otwarcie na ponadnarodowy wymiar Gestalt i wieloletnia bliska współpraca Norwegian Gestalt Institute i Instytutu Gestalt zaowocowały wspólnym projektem Szkoły Superwizorów Gestalt w Krakowie. Zapraszamy Was do tego przedsięwzięcia po raz drugi! Tym razem Szkoła ma wymiar międzykulturowy, ponieważ dzielimy ją z naszymi kolegami z Węgier.

Szkoła Superwizorów Gestalt posiada akredytację EAGT i ukończenie szkolenia uprawnia do ubiegania się o Certyfikat Superwizora EAGT.

Ruszamy 19 września 2022.

Co zawiera program Szkoły Superwizorów Gestalt?

Program wymaga odbycia 245 godzin szkoleniowych teorii i praktyki. Szkolenie kładzie nacisk na aspekt praktyczny i większość nauki opiera się na procesie.
Czas trwania Szkoły: 18 miesięcy – 3 semestry. Szkoła odbywa się w Krakowie, Budapeszcie i online.

Szczegóły programu:

1. 144 godziny szkoleniowe  – 6 warsztatów prowadzonych przez Daana Van Baalena, Fransa Pettera  Frydenberga i Gro Skottun z Norweskiego Instytutu Gestalt w Oslo.

Terminy i tematy warsztatów:

19-20/9/22   – Rola superwizora (znaczenie i powaga tej roli, kwestia wstydu) – Daan van Baalen – Budapeszt;

8-9/12/22 – Superwizja w praktyce – teoria i praktyka – Hans Petter Frydenberg – online;

13-14/3/23 – Grupy i organizacja – Daan van Baalen – Kraków;

12-13/6/23 – Wymagające sytuacje na superwizji – etyka, obszary głębokiego cierpienia – Hans Petter Frydenberg – online;

25-26/9/23 – Pogłębienie praktyki superwizyjnej, praca w obszarach wniesionych przez uczestników – Gro Skottun – Budapeszt;

24-25/11/23 – Egzamin praktyczny i praktyka – Hans Petter Frydenberg – Kraków.

Z węgierskimi kolegami w całej grupie spotkania odbędą się podczas warsztatów w wyżej wymienionych terminach. Pozostałe godziny będą odbywać się w małych grupach. Terminy poniższych godzin zostaną ustalone z uczestnikami grupy:

2. 12 godzin – grupa hiperwizyjna – online.
3. 15 godzin – obserwacja i ko-superwizja – Kraków.
4. 20 godzin – grupa self-study.
5. 51 godzin praktyki superwizyjnej realizowanej we własnym zakresie.

 

Cena Szkoły Superwizorów Gestalt

Cena: 11900zł; płatność: zaliczka 2900zł + 12 rat po 750zł.
Cena obejmuje tłumaczenie i bezpłatny nocleg w Instytucie Gestalt.
Cena nie obejmuje dojazdu i noclegu w Budapeszcie.
Liczba uczestników: 18 osób (9 – Polska, 9 – Węgry).

Uwaga! Nabór został zakończony. Jeśli jesteś zainteresowany kolejną edycją, napisz do nas.

Główni prowadzący:

Daan van Baalen – założyciel i wieloletni dyrektor Norweskiego Instytutu Gestalt; akredytowany przez EAGT trener, konsultant, superwizor, terapeuta, praktyk Gestalt w Organizacjach. Praktykę rozpoczął we wczesnych latach 80-tych, obecnie pracuje intensywnie międzynarodowo (m.in. w Holandii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach, Rosji czy Polsce).

Hans Petter Frydenberg – członek zarządu Norweskiego Stowarzyszenia Gestalt (NGF), terapeuta (akredytacja EAGT i EAP) i superwizor Gestalt (akredytacja NGF). Prowadzi praktykę w Oslo. Od 2006 roku współpracuje z Norweskim Instytutem Gestalt jako doradca oraz nauczyciel ds. studenckich.

Gro Skottun – wieloletnia terapeutka, superwizorka i trenerka Norweskiego Instytutu Gestalt. Autorka książki: „Gestalt Therapy Practice. Theory and Experiential Learning”.

Zapraszamy! 

Koszt
Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa