Menu strony
x
^
Header photo
Gestalt Play Therapy – Terapia Gestalt z dziećmi i młodzieżą – webinaria z Felicią Carroll
14.11.2022, 21.11.2022 platforma ZOOM

O CZYM BĘDĄ WEBINARY?

W serii 2  webinarów Felicia Carroll,, niezwykle doświadczona i uznana specjalistka terapii dziecięcej w prosty sposób pokaże Ci na czym polega praktyczna perspektywa gestaltowskiej pracy – „Gestalt Play Therapy”. Felicia uzmysłowi nam, co odróżnia terapię Gestalt Play od innych podejść,  jeśli chodzi o zasady teoretyczne i umiejętności kliniczne.

Felicia podkreśla, że w procesie nie chodzi o nasze interpretacje, założenia i wiedzę – nie chodzi o to, co ja myślę, ale o to, aby udało się wysłuchać dziecka, zobaczyć je w tu i teraz i zobaczyć to, co dziecko wnosi w proces.

Poznasz zasady i praktyczne narzędzia terapii Gestalt stosowane w psychoterapii dzieci i młodzieży, opracowane przez dr Violet Oaklander. Dowiesz się, jak pomagać tej delikatnej i wrażliwej grupie klientów – jak wspierać i jak być przy nich.

Skorzystajcie z wieloletniego doświadczenia Felicii. Zapraszamy!

OPIS WEBINARÓW

Webinaria podzielone są na 2 części:

Webinar 1 – 3 godziny –

  1. Jakie są podstawowe założenia terapii Gestalt z dziećmi i młodzieżą – podstawa niezbędna do uświadomienia sobie charakteru podejścia Gestalt w kontakcie z młodymi ludźmi;
  2. Na czym polega relacja terapeutyczna i jakie są różnice między terapią dziecka a terapią dorosłych;
  3. Elementy procesu terapii opracowane przez dr Violet Oaklander, ich związek z cyklem doświadczania.
  4. Wielowymiarowe podejście w terapii Gestalt z dziećmi i młodzieżą oraz główny cel terapii Gestalt.

Webinar 2 – 3 godziny

  1. Nieanalityczna, fenomenologiczna metoda – poznaj 5 etapów wykorzystywania projekcyjnych, kreatywnych technik w  terapii Gestalt z dziećmi i młodzieżą.
  2. Pięć filarów procesu terapii opracowanych przez Violet Oaklander.

 

DO KOGO SKIEROWANE SĄ WEBINARIA?

Webinaria skierowane są dla wszystkich specjalistów, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą, i którzy chcą nauczyć się skuteczniej im pomagać, być przy nich i wspierać.

Zapraszamy studentów i terapeutów Gestalt, pedagogów, psychologów, pracowników socjalnych, lekarzy.

ORGANIZACJA WEBINARIÓW

Webinaria odbędą się na platformie ZOOM.

Czas trwania: 6 godzin, podzielone na 2 sesje:

  • 14 listopada 2022, godz. 18:00 – 21:00.
  • 21 listopada 2022, godz. 18:00 – 21:00.

Webinaria będą tłumaczone. Po webinariach wysyłamy certyfikat uczestnictwa.

VIOLET OAKLANDER i FELICIA CARROLL

Violet Oaklander – zm. 2021, doktor psychologii klinicznej, terapeutka par, psychoterapeutka dzieci i młodzieży znana z integracji  modalności Gestalt z terapią przez zabawę. Autorka książek „Okna do naszych dzieci. Terapia dzieci i młodzieży w podejściu Gestalt” (wydana w 16 językach) oraz „Hidden Treasure: A Map to Inner Self” (wydana w 8 językach).

Felicia Carroll – uczennica Violet Oaklander, uznana specjalistka z dziedziny terapii dzieci i młodzieży w nurcie Gestalt. Jest doktorem filozofii, psychoterapeutką, a także superwizorem Kalifornijskiego Stowarzyszenia Terapii Rodzin i Par. Zalożycielka West Coast Institute for Gestalt Therapy with Children and Adolescents, członek Fundacji Violet Solomon Oaklander Foundation.

 

Jeśli masz pytania odnośnie Gestalt Play Therapy – Terapia Gestalt z dziećmi i młodzieżą – webinaria z Felicią Carroll, napisz do nas kontakt@instytutgestalt.pl

Koszt
530
pln


Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa

Uwaga! Zmiana adresu Instytutu Gestalt

Nowy adres: 32-080 Zabierzów, ul. Krótka 6