Menu strony
x
^
Header photo
Trening rozwoju osobistego
nowy termin wkrótce, Instytut Gestalt w Krakowie, ul. Gwarna 2b

„Grupa to wsparcie, zrozumienie, wymiana doświadczeń oraz poczucie, że nie jestem sam, nie jestem inny. Doświadczenie terapii grupowej jest zawsze odmienne, ponieważ każda grupa tworzy własne pole fenomenologiczne, a każda osoba wnosi do grupy coś swojego. Także trener ma swój indywidualny styl pracy, na który wpływa jego doświadczenie życiowe, historia i kultura kraju, z którego pochodzi i to, czego się nauczył, zasymilowane na jego własny twórczy i niepowtarzalny sposób. Każdorazowo trening terapeutyczny to okazja do szkolenia się i brania dla siebie tego, co w pracy danego trenera odpowiada nam najbardziej”

DO KOGO SKIEROWANY JEST TRENING?

Trening przeznaczony jest dla terapeutów, którzy chcą wzmocnić swoje kompetencje i poszerzyć świadomość siebie w kontakcie z klientem oraz dla osób z doświadczeniem własnej pracy psychoterapeutycznej, zainteresowanych rozwojem osobistym i pracą w grupie.

GŁÓWNE ATUTY PROGRAMU TRENINGOWEGO

Proces grupowy z uważnością na kontakty interpersonalne

Trening bazuje na dialogu, rozmowie, braniu i dawaniu wsparcia. Uczestnicy dzielą się informacjami, wrażeniami i uczuciami dzięki czemu efektywnie poszerzają świadomość własnych procesów cielesnych, emocjonalnych i intelektualnych.

Wielość doświadczeń

Uczestnicy treningu to osoby o różnych osobowościach i doświadczeniach życiowych. Wzajemne interakcje w bezpiecznych warunkach, przy wsparciu grupy i terapeuty są okazją do rozwoju osobistego i podnoszenia jakości swojego życia prywatnego i zawodowego.

Wsparcie terapeutów w profesjonalnym wykonywaniu zawodu

Terapeuta w swojej pracy jest „narzędziem”, a im większą ma świadomość siebie tym bardziej efektywna mogą być jego działania. Trening wzmacnia terapeutów, uczy ich dbałości o siebie, zapobiegania wypaleniu zawodowemu i osobistemu.

JAKIE EFEKTY OSIĄGNIESZ?

  • Przepracujesz swoje problemy, źródła cierpienia, trudności życiowe i spróbujesz odpowiedzieć na pytania egzystencjalne, które Cię nurtują.
  • Poszerzysz swoją świadomość i zyskasz lepszy kontakt ze swoimi emocjami.
  • Pozbędziesz się blokad emocjonalnych i nawyków, które Cię ograniczają.
  • Dowiesz się jak funkcjonujesz w grupie i nauczysz się lepiej dbać o siebie
  • Wzmocnisz się i polepszysz kontakt ze sobą (swoimi potrzebami, uczuciami) i innymi.
  • Przeżyjesz osobistą zmianę w grupie i przeniesiesz nabyte umiejętności do swojego codziennego życia.

ORGANIZACJA KURSU:

4 dni (4 x 10 godzin) w godz. 9.00-19.00 (z przerwą obiadową między 13.00 -15.00).

JAK APLIKOWAĆ?

  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

JAK MOŻESZ DALEJ SIĘ ROZWIJAĆ?

Osobom, które ukończą Trening terapeutyczny oparty o proces grupowy w ramach dalszego rozwoju i zdobywania nowych kompetencji proponujemy:

  • Dialogi kobiet >>
  • Trening Gestalt pracy z ciałem >>
Koszt
Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa