Menu strony
x
^
Header photo
Grupa terapeutyczna
jesień 2017 - wiosna 2018 Instytut Gestalt w Krakowie, ul. Gwarna 2b

Instytut Gestalt zaprasza na grupę terapeutyczną, która jest alternatywną wobec terapii indywidualnej formą pomocy, wsparcia i rozwoju osobistego. Potencjał grupy sprawia, że zakładane cele można osiągnąć w znacznie krótszym czasie. Dynamika grupy i możliwość wchodzenia w zróżnicowane interakcje daje ogromne możliwości wzrostu i eksplorowania nowych, alternatywnych zachowań. Grupa jest laboratorium, w którym w bezpiecznych warunkach uczestnicy mogą odsłaniać swoje wrażliwe obszary, eksperymentować z nowymi możliwościami zachowań, dawać sobie wsparcie i zasilać się obecnością uczestników grupy.
Grupa przeznaczona jest dla osób doświadczających cierpienia, borykających się z problemami różnej natury, jak i dla osób szukających możliwości rozwoju osobistego.

Cele główne:

 • rozwój osobisty w oparciu o zasoby grupy
 • poszerzenie świadomości własnych zachowań i sposobu wchodzenia w
  relacje z innymi ludźmi

Cele szczegółowe:

 • poszerzenie świadomości własnych potrzeb i sposobu ich zaspokajania
 • rozpoznanie osobistych wzorców relacyjnych i stylów kontaktu
 • uświadomienie introjektów i przekazów rodzinnych
 • eksplorowanie nowych zachowań z udziałem uczestników grupy
 • budowanie relacji bliskości i wzajemnego zaufania
 • konfrontowanie się z trudnymi emocjonalnie obszarami
 • rozwijanie nowych kompetencji społecznych, poprzez uczenie się komunikacji opartej na świadomości „JA” i z szacunkiem do „TY”
 • przekraczanie własnych ograniczeń poprzez aktywne eksperymentowanie

czas: 6 miesięcy- początek jesienią 2017 r zakończenie wiosną 2018 r
Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu w czwartki, w godzinach 17.00 – 20.00.

Koszt
260
pln
opłata za miesiąc


Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa