Menu strony
x
^
Header photo
Gorąca atmosfera
10-12.02.2018 Instytut Gestalt w Krakowie, ul. Gwarna 2b

Erotyczna atmosfera jest znana prawie każdemu z nas. W tym w jaki sposób jesteśmy, czyli ucieleśniamy się w tej atmosferze zawarta jest nasza osobista historia, jak i wpływy społeczno-kulturowe. Zbliżając się do naszego ciała w polu erotycznym odczuwamy nasze doświadczenia związane z budowaniem intymności, poczuciem atrakcyjności, homofobii, umiejętnością sięgania do innych, wstydu, kreatywności oraz wielu innych uczuć, które odnoszą się do erotyzmu i jego energii.

Tymczasem, gdy pojawia się erotyzm w pracy z klientami terapeuci zwykle odczuwają lęk o swoje osobiste jak i profesjonalne granice. Ugruntowany społecznie i profesjonalnie lęk przed seksualnością powoduje, że często próbujemy ją ograniczyć i nadać jej ramy np. poprzez nazwanie ją przeniesieniem. Często też łączymy erotyzm z płcią jak na przykład w powiedzeniu sprawy męsko-damskie zapominając o tym, że erotyzm jest o wiele szerszym fenomenem, który pojawia się w każdej relacji niezależnie od płci czy orientacji seksualnej.
Eksplorowanie pola erotycznego pozwala nam również dowiedzieć się więcej o tym w jaki sposób konstruujemy swoją płeć i otworzyć na bardziej harmonijne bycie w bliskich i formalnych relacjach, uruchomić nasza kreatywność, świadomość swoich potrzeb i możliwość ekspansji.

Przez dwa i pół dnia warsztatu uczestnicy będą zaproszeni do eksploracji własnego pola erotycznego z wyczuciem swoich granic, potrzeb oraz poszanowaniem granic innych uczestników. Będzie miejsce na proces grupowy oraz dyskusje na temat pracy z erotyzmem, seksualnością i w obszarze identyfikacji płciowej w terapii Gestalt.
Warsztat jest adresowany do studentów oraz absolwentów psychoterapii.

JAK APLIKOWAĆ?

  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>

ORGANIZACJA KURSU: 25h

  • 10 luty 9.00 – 19.00
  • 11 luty 9.00 – 19.00
  • 12 luty 9.00 – 13.00
  • Przerwy obiadowe 13.00 -15.00

JAK MOŻESZ DALEJ SIĘ ROZWIJAĆ?

Osobom, które ukończą warsztat w ramach dalszego rozwoju i zdobywania nowych kompetencji proponujemy:

  • Trening Gestalt pracy z ciałem >>
  • Superwizję grupową (dla terapeutów) >>
  • Superwizję indywidualną (dla terapeutów) >>
Koszt
850
pln
Limit miejsc w grupie: 15


Prowadzący

Pierwsze tak świadome doświadczenie w moim życiu. Razem z innymi kobietami odkryłam swoje miejsce, zobaczyłam własny potencjał.

Agata

Bezcenne doświadczenie osobiste, czas skupiony na uważnym eksplorowaniu siebie i innych, by lepiej być ze sobą i innymi w życiu codziennym.

Marta

Staż Gestalt umożliwił mi swój rozwój osobisty; grupa oraz prowadzący zajęcia wspierali mnie w poznawaniu siebie i podejmowaniu decyzji w zgodzie ze sobą.

Iza

Staż był początkiem mojej zawodowej ścieżki, utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę dalej rozwijać swoje umiejętności jako psychoterapeutka w tym nurcie.

Alicja

Dla mnie warsztat niezwykle cenny, w atmosferze szacunku i akceptacji, daje poczucie i możliwość bezpiecznej pracy nad sobą.

Ewa